تبلیغات
bertiebotts - بیوگرافی بازیگران اصلی فیلم:
voldemort.potter.dumbledore

بیوگرافی بازیگران اصلی فیلم:

چهارشنبه 27 مرداد 1389 11:43 ب.ظ

نویسنده : mahziar potter
تاریخ های اکران فیلم یادگاران مرگ برای بقیه کشورهای دنیا 

بیوگرافی بازیگران اصلی فیلم را در ادامه مطلب بخوانید......

روپرت اكساندر گریت ( رون ویزلی ) :

 

روپرت اكساندر گرینت متولد 1988 هنرپیشه نقش رون ویزلی در مجموعه فیلمهای هری پاتر در رتفورد شایر انگلستان به عنوان بزرگترین فرزند خانواده 7 نفره متولد شد. پیش از آنكه روپرت گرینت در نقش رون ویزلی به عنوان بهترین دوست هری پاتر ظاهر شود تنها در تاترهای مدرسه در نقشهایی چون پیتر پن ایفای نقش كرده بود. گرینت جوان كه خود یكی از طرفداران پروپا قرص فیلمهای هری پاتر است برای گرفتن یك نقش در این فیلم بسیار مصر بود.

پس از ایفای نقش رون ویزلی در فیلم كمدی تاندرپنتسن (2002) در انگلستان ظاهر شد و پس از آن تنها به حضور در فیلمهای هری پاتر و حفره اسرآمیز و زندانی آزكابان اكتفا كرد. وی همچنین صدای خود را به نمایشنامه های رادیویی و تلویزیونی بخشیده است و به دلیل صدای پیتر پن در برنامه ویژه بی بی سی مورد تقدیر قرار گرفت. روپرت هم اكنون در كنار لارا لینی و جولی والترز در فیلم درسهای رانندگی ایفای نقش می كند كه در سال 2006 اكران می شود.

جیم كری و مایك مایرز از هنرپیشگان محبوب روپرت هستند. وی اكنون در رشته هنر و زبان آلمانی تحصیل می كند. بسیاری از طرفداران هری پاتر از روپرت برای ایفای نقش رون انتقاد كردند، اما بسیاری نیز اعتقاد دارند كه او تنها انتخاب و بهترین انتخاب برای این نقش است. رون ویزلی در دنیای جادوگران یكی از طرفداران سرسخت كوئیدیچ است و روپرت گرینت در دنیای واقعی یك گلف باز ماهر و علاقه مند است. او در اوقات فراغت خود به ورزشهایی چون گلف، شنا و دوچرخه سواری می پردازد و به نواختن گیتار و طراحی بسیار علاقمند است به طوریكه می تواند یك كاریكاتور پر معنی را در عرض 60 ثانیه طراحی كند.

توماس اندروز فلتون ( دراكو مالفوی ) :

توماس اندروز فلتون در نقش دراكو مالفوی منفور متولد 1987 در كنسینگتون لندن است و در سال 1995 حرفه خود را بعنوان هنرپیشه آغاز كرد و در آگهیهای بسیار مطرح تلویزیونی ظاهر شد. این در شرایطی است كه در سال 1996 زمانیكه نقشی را در «ساعت پیگرین» ساخته پیتر هویوت و پس از آن در نقش لوئیس در فیلم «آنا و شاه» همراه جودی فاستر بازی كرد بسیار مورد توجه قرار گرفت.

پس از آن در نقش دراكو مالفوی كه با هری و دوستانش دشمن است و همواره برای آنها مشكل سازی می كند ظاهر شد. فلتون در بسیاری از سریالهای تلویزیونی از جمله «روشن بینی 1 و 2 » در نقش توماس اینگام ایفای نقش كرده است. علاوه بر هنرپیشگی فلتون یك خواننده با استعداد است و در طول دوران كودكی خود در چهار دسته سرایندگان كر فعالیت كرد و حتی به او پیشنهاد شد فعالیت خود را بعنوان خواننده كر در كلیسای جامع گیلفورد ادامه دهد.

 

فلتون در اوقات فراغت خود به ورزشهایی چون فوتبال، اسكی روی یخ، بسكتبال، كریكت، شنا و تنیس می پردازد و به ماهیگیری علاقه خاصی دارد. تام فلتون امیدوار است بتواند به عنوان رشته دانشگاهی در رشته مدیریت ماهیگیری تحصیل كند. نكته شگفت انگیز این است كه تا كنون تام فلتون هیچكدام از كتابهای هری پاتر را تا زمان فیلمبرداری هری پاتر و حفره اسرارآمیز نخوانده بود. وی در این باره گفته بود می خواهد بر اساس آنچه كه در فیلمنامه آمده ایفای نقش كند نه آنچه كه در كتاب آمده است. وی همچنین گفت: علیرغم اینكه به كریس كلمبوس كارگردان قسمت اول و دوم گفتم كه هیچكدام از كتابها را نخوانده ام باز هم نقش دراكو را به من داد.

اماشارلوت واتسون(هرمیون گرنجر):

اما شارلوت دیره واتسون متولد 1990 در آكسفورد شایر انگلستان است كه نقش هرمیون گرنجر باهوش و درسخوان را در مجموعه فیلمهای هری پاتر بر عهده دارد. والدین اما هر دو وكیل هستند و والدین هرمیون گرنجر هر دو دندانپزشك. هرمیون یكی از بهترین دوستان هری و رون درسخوانترین شاگرد در هر كدام از كلاسهای درس هاگوارتز محسوب می شود. اما واتسون یكی از علاقه مندان به رشته های ورزش بویژه هاكی، تنیس و راوندر است. پیش از حضور در مجموعه هری پاتر او تنها در تاترهای مدرسه ایفای نقش كرده بود و نقش اول بسیاری از نمایشنامه ها چون سالهای جوانی آرتور و پرنس خوشحال را بر عهده گرفت.

 

واتسون در سن 10 سالگی حرفه هنرپیشگی را با حضور در فیلم هری پاتر و سنگ جادو در نقش هرمیون گرنجر آغاز كرد و در دنباله های فیلم نیز ظاهر شد. در سال 2007 واتسون در فیلم هری پاتر و محفل ققنوس نقش هرمیون گرنجر را برای پنجمین بار به تصویر می كشد. اما، تا كنون انتقاداتی مبنی بر نقش هرمیون گرنجر دریافت كرده و این در شرایطی است كه برخی از طرفداران وی اعتقاد دارند او نقش را به نحوی عالی به تصویر كشیده است. دیگران ناكامی وی را در مورد تسخیر ماهیت واقعی هرمیون و عدم اعتماد به نفس كاراكتر هرمیون كه در اما واتسون مشاهده نمی شود مورد سرزنش قرار داده اند.

 

هرمیون در كتاب رولینگ به عنوان دختری با ظاهری ساده توصیف شده، در حالیكه واتسون دختری زیباروی است كه به توصیف رولینگ به هرمیون هیچ شباهتی ندارد. می توان منتقدان واتسون را اینگونه توجیه كرد كه ایفای نقش واتسون كاملا به فیلمنامه ای ارتباط پیدا می كند كه برای او تعریف شده است. در اغلب موارد او باید بسیار قدرتمندتر، باهوشتر و برجسته تر از شخصیت توصیف شده در كتاب به نظر رسد.

 

«اما» در مدرسه دخترانه هدینگتون در آكسفورد درس می خواند كه این مدرسه بیش از سایر موارد بر ورزش تمركز دارد. وی درباره نحوه انتخاب شدن به عنوان هرمیون گفت: معلم تاتر من از من پرسید دوست دارم كه تست بازیگری بدهم؟ من و دوستانم در ابتدا به این پیشنهاد خندیدیم اما پس از آن این موضوع جدیتر شد. در ابتدا ترسیده بودم اما توانستم موفق شوم. «اما واتسون» در سال 2002 برنده جایزه اوتو از انجمن بهترین ستاره زن، جایزه هنرمندان جوان را از سوی انجمن هنرپیشگان زن، بهترین هنرپیشه دختر جوان از سوی انجمن منتقدان ققنوس و چند جایزه دیگر را تا كنون از آن خود كرده است.

 

دنیل جاكوب رادكلیف ( هری پاتر ) :
هری پاتر با نام اصلی دنیل جاكوب رادكلیف متولد سال 1989 در فولهام لندن است كه بعنوان نقش اول مجموعه فیلمهای هری پاتر ایفای نقش می كند. رادكلیف تنها فرزند خانواده است كه از سوی خانواده خود برای بازیگری مورد حمایت قرار دارد.
والدین او در سن 5 سالگی تصمیم گرفتند وی را وارد حرفه بازیگری كنند اما تصمیم خود را تا دسامبر سال 1999 معوق رها كردند. دنیل در سال 1999 در نقش دیوید كاپرفیلد در نسخه تلویزیونی بی بی سی از رمان دیكنز ایفای نقش كرد و پس از آن در سال 2001 در نقش مارك پندل در فیلم «خیاط پاناما» حضور یافت و در همان سال در نقش بیادماندنی هری پاتر در فیلم هری پاتر و سنگ جادو ظاهر شد و سال پس از آن در فیلم «نمایش كه من نوشته ام» ایفای نقش كرد. هری پاتر و حفره اسرارآمیز نیز در همان سال ساخته شد . او در سالهای بعد بار دیگر به فیلمهای هری پاتر و زندانی آزكابان و هری پاتر و جام آتش بازگشت.

رادكلیف در مدرسه خصوصی پسرانه لندن درس می خواند و دو سگ به نامهای بینكا و ناگت دارد. دنیل دوست دارد او را دن صدا كنند. دنیل در اوقات فراغت خود گیتار باس می نوازد و حتی یكبار سر صحنه فیلم زندانی آزكابان یك درس گیتار بای از گری اولدمن (سیریوس بلك ) فرا گرفت. دنیل همواره یكی از حامیان خیریه های مختلف است و به سازمانهای بسیاری كمك می كند. رتدكلیف درباره آماده شدن برای نقش هری در قسمت چهارم از این مجموعه گفت: «نیول» از من خواست فیلم شمال از شمال غربی هیچكاك را تماشا كنم، چرا كه او می خواست جام آتش همچون یك تریلر پرماجرا ساخته شود.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 18 آبان 1389 06:11 ب.ظ